minant.lt logotipas
minant.lt logotipas 2
Pradžia

Kokie kamerų ventiliai naudojami dviračio padangose ?

Dviračių padangose kamera išlaiko tinkamą slėgį (apie tubeless daugiau informacijos kitame straipsnyje). Ieškant pakeisti pradurtą kamerą reikalinga žinoti jos tipą. Ypač naudinga jei dviračio detales perkate internetu. Taip pat nuo kameros ventilio priklauso ir reikalinga pompa. Kamerose yra naudojamas vieną iš šių ventiliu :

“Shrader” tipo

Shrader-ventilis-minant.lt

“Shrader” – dažniausiai jie yra vadinami mašininiais ventiliais. Naudojami kalnų arba hibridiniams dviračiams. Ventiliai yra didesni nei kiti, vienodo diametro tiek apačioje, tiek viršuje. Dėl šios priežasties naudojama padangoms su didesniais išmatavimais (apie dviračio padangų išmatavimus daugiau informacijos kitame straipsnyje).

Patogu, nes galima pripūsti padangą tiesiog degalinėje. Nėra reikalinga pirkti atskirą pompą, nes dažniausiai jau turime pompą skirtą mašinos ratams pūsti.

“Presta” tipo ventiliai

presta-ventilis-minant.lt

“Presta” ventiliai – dar kitaip vadinami sportiniais ventiliais. Jie daugiausiai naudojami plentiniuose dviračiuose. Yra mažesnio diametro (maždaug pusės shrader ventilio) ir šiek tiek kitokios formos. Viršus siauresnis nei apačia, taip pat yra išsukama dalis kuri padeda išlaikyti dviračio padangų slėgį. Dėl savo kompaktiškos formos naudojami plentiniuose dviračiuose, kurie turi plonus ratlankius ir naudoja plonas dviračio padangas.

Šie “Presta” ventiliai naudojami ir sportiniuose kalnų dviračiuose. Juose ratlankio tvirtumas bei svoris yra labai svarbus. Naudojant šį ventilį reikalinga mažesnė skylė ratlankyje.

Turint ratus su šiais ventiliais reikalinga speciali presta pompa. Žinoma su atitinkamu užsukamu priedu juos galima pripūsti su degalinėje esančiu kompresoriumi, bet kompresorius gali nerodyti kiek jau oro pripūsta.

“Dunlop” tipo ventilis

dunlop-ventilis-minant.lt

Gan retas, bet kartais sutinkamas Dunlop ventilis. Dažniausiai naudojamas nuomajomuose miesto dviračiuose. Labiau yra naudojami Olandijoje kur yra daug nuomos punktų.

Išvada

Dviračio padangos slėgis išlaikomas kameros pagalba. Yra 2 pagrindiniai ventiliai naudojami jose : “Srader” ir “Presta” tipo. Jeigu naudojama kamera su “Presta” ventiliu – jam yra reikalinga atskira pompa. Beveik visada dviračio pompos yra gaminamos su “galvute” kuri tinka tiek vienam, tiek kitam ventiliui.

Ar jau patikrinote koks naudojamas ventilis Jūsų dviratyje ?

Privatumo politika
minant.lt logotipas 2
2022 © Visos teisės saugomos