minant.lt logotipas
minant.lt logotipas 2
Pradžia

Kas yra slapukai

Slapukas – tai nedidelė teksto dalis, svetainės, kurioje lankotės, siunčiama naršyklei. Slapukai padeda svetainei įsiminti informaciją apie apsilankymą, todėl kitas apsilankymas svetainėje gali būti paprastesnis ir svetainė gali būti jums naudingesnė. Kai kurie arba visi toliau aprašyti slapukai gali būti saugomi jūsų naršyklėje. Norėdami tvarkyti slapukų naudojimo būdą, galite bet kuriuo metu atsisakyti naudoti konkrečius slapukus per „Google“ suasmeninimo nustatymus. Taip pat galite tvarkyti slapukus naršyklėje (nors mobiliesiems įrenginiams skirtose naršyklėse tai gali būti nerodoma). Pvz., jei naudojate „Google Chrome“ naršyklę, galite apsilankyti adresu chrome://settings/cookies.

Svetainėje (minant.lt) naudojami slapukai : Analizei - Google analytics, reklamos tikslais - Google adv.(jei naudojama reklama)

Analizei

Analizei atlikti naudojami slapukai padeda rinkti duomenis, leidžiančius paslaugoms suprasti, kaip naudotojai sąveikauja su konkrečia paslauga. Šios įžvalgos leidžia paslaugoms tobulinti turinį ir kurti geresnes naudotojams teikiamas funkcijas. Kai kurie slapukai padeda svetainėms suprasti, kaip jų lankytojai sąveikauja su nuosavybėmis. Pvz., sistemoje „Google Analytics“ („Google“ produkte, padedančiame svetainių ir programų savininkams suprasti, kaip žmonės sąveikauja su paslauga) naudojamas slapukų rinkinys informacijai rinkti ir ataskaitai apie svetainės naudojimo statistiką sistemoje „Google“ pateikti, asmeniškai neidentifikuojant atskirų lankytojų. Pagrindinis „Google Analytics“ naudojamas slapukas yra „_ga“. Slapukas „_ga“ leidžia paslaugai atskirti skirtingus naudotojus. Jis galioja dvejus metus. Jis naudojamas bet kurioje svetainėje, kurioje įdiegta „Google Analytics“, įskaitant „Google“ paslaugas.

Reklamai

Kai kurie slapukai naudojami norint įvertinti skelbimų ir kampanijų našumą bei svetainėse, kuriose lankotės, rodomų „Google“ skelbimų konversijų rodiklius. Pvz., slapukai, prasidedantys „_gcl_“, yra iš sistemos „Google Analytics“ ir jų pagrindinis tikslas – padėti reklamuotojams nustatyti, kiek kartų skelbimus spustelėję naudotojai atlieka veiksmus svetainėje, pvz., įsigyja pirkinių. Slapukai, kurie naudojami konversijų rodikliams vertinti, nėra naudojami skelbimams suasmeninti. Slapukai „_gcl_“ galioja 90 dienų.

Atgal
Privatumo politika
minant.lt logotipas 2
2022 © Visos teisės saugomos